lg-g-pro-2-official-announcement

LG przedstawiło światu swój kolejny model z najwyższej półki. LG G Pro 2 to z pewnością jeden z najbardziej interesujących smartfonów ostatnich miesięcy.

LG G Pro 2 to kolejne ciekawe urządzenie od Koreańczyków. Jest sporych rozmiarów tabletofonem cechującym się rewelacyjnymi podzespołami i bez wątpienia należy do najwyższej ligi. Czy to próba zwrócenia na siebie uwagi przed premierą Samsunga Galaxy S5.

Nowe urządzenie od LG nawiązuje swoją konstrukcją do poprzednich smartfonów tej firmy, czyli G2 i G Pro. W porównaniu do nich jest jeszcze szybszy i bardziej dopieszczony. Nie można jednak mówić o nowatorstwie, gdyż sporo rozwiązań zostało zapożyczonych z tych (i nie tylko) modeli.

Screen-Shot-2014-02-12-at-7.21.19-PM

LG G Pro 2 cechuje się wyświetlaczem IPS 5,9″ o rozdzielczości Full HD. Procesorem został mocarny Snapdragon 800. W zapewnieniu dużej wydajności na pewno pomoże także 3 GB pamięci RAM. Aparat główny posiada matrycę 13 Mpix, a przedni 2,1 Mpix. Pamięć wewnętrzna wynosi 16 lub 32 GB i można ją powiększyć kartami pamięci. Bateria odznacza się pojemnością 3 200 mAh. Nie zabrakło też LTE-Advanced i Androida 4.4 KitKat.

Screen-Shot-2014-02-12-at-7.21.27-PM

Ciekawie prezentują się funkcje software’owe. Spora ich część dotyczy fotografii. Smartfon pozwala na nagrywanie filmów w 4K, a wykorzystując tryb 720p można przejść w tryb slow-motion 120 fps. Dość specyficznie brzmi funkcja, w której różnego rodzaju akcje wykonamy poprzez uprzednio zaprogramowany wzór puknięć w wyświetlacz.

Ogólnie G Pro 2 prezentuje się bardzo kusząco. Boję się jednak, że jego cena okaże się zaporowa.

Via

Ciekawe? Podziel się!