swype_kb_swype

Klawiatura Swype posiada bardzo przydatną cechę: pozwala na wpisywanie tekstu przeciąganiem palcem po ekranie, od jednej litery do drugiej bez odrywania palca. Do tej pory takie rozwiązanie na Windows Phone było nieobecne, lecz to się może zmienić.

Wyżej opisany przeze mnie sposób wpisywania tekstu jest według mnie jednym z najlepszych i najszybszych. Swype odwaliło kawał dobrej roboty wprowadzając to rozwiązanie w życie. Stało się ono na tyle popularne, że zostało wykorzystane nawet przez producentów, jak Samsung, HTC czy Motorola.

O ile na Androidzie Swype przyjęło się fantastycznie, posiadacze smartfonów z Windows Phone do tej pory są pozbawieni możliwości korzystania z takiej klawiatury. Tom Warren z The Verge jest zdania, że Swype nadejdzie także i na ten system. Napisał o tym w komentarzu pewnego użytkownika narzekającego właśnie na brak Swype’a na Windows Phone.

Swype-Wp

Niestety, odpowiedź Warrena jest niezwykle lakoniczna. Wiemy jedynie tyle, że „to nadchodzi”. Kiedy? Czy możemy liczyć na to, że będzie częścią składową Windows Phone’a 8.1? Kto wie?

Via

Be Sociable, Share!