normandia

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że Nokia Normandy otrzyma aparat o rozdzielczości 5 megapikseli. Teraz na jaw wyszły informacje, które temu zaprzeczają.

Nokia Normandy ma być pierwszym smartfonem Nokii wyposażonym w system Android. Będzie to urządzenie z niższej półki, choć jednocześnie należące do najlepszych z budżetowej rodziny Asha.

Do tej pory wszystkie informacje wskazywały na to, że Nokia Normandy otrzyma aparat o rozdzielczości 5 Mpix. Co innego wskazują dane, które przedostały się do bazy danych aplikacji benchmarkowej CamSpeed. Jej twórcy napisali na swoim Twitterze, że za pomocą tego programu została przetestowana Nokia Normandy w odmianie Dual-SIM. Urządzenie zostało oznaczone jako Nokia RM-980 z Androidem 4.1.2 Jelly Bean.

 

Niestety, aparat nie będzie mocną stroną Nokii Normandy. Będzie się odznaczał słabą rozdzielczością 3 Mpix i tzw. fixed focusem, czyli brakiem zmiany ostrości.

Z racji nowego światła na sprawę tego smartfona nie do końca należy teraz ufać w specyfikację, która wyciekła do sieci wcześniej. Mówi ona o czterocalowym ekranie z rozdzielczością 480×854 pikseli, dwurdzeniowym procesorze 1,2 GHz, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz slocie na karty microSD.

Nokia Normandy prawdopodobnie zostanie przedstawiona podczas targów MWC 2013.

Via

Be Sociable, Share!