normandia

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że Nokia Nor­mandy otrzyma aparat o rozdziel­czości 5 megapik­seli. Teraz na jaw wyszły infor­ma­cje, które temu zaprzeczają.

Nokia Nor­mandy ma być pier­wszym smart­fonem Nokii wyposażonym w sys­tem Android. Będzie to urządze­nie z niższej półki, choć jed­nocześnie należące do najlep­szych z budże­towej rodziny Asha.

Do tej pory wszys­tkie infor­ma­cje wskazy­wały na to, że Nokia Nor­mandy otrzyma aparat o rozdziel­czości 5 Mpix. Co innego wskazują dane, które prze­dostały się do bazy danych aplikacji bench­markowej Cam­Speed. Jej twórcy napisali na swoim Twit­terze, że za pomocą tego pro­gramu została przetestowana Nokia Nor­mandy w odmi­anie Dual-SIM. Urządze­nie zostało oznac­zone jako Nokia RM-980 z Androi­dem 4.1.2 Jelly Bean.

 

Niestety, aparat nie będzie mocną stroną Nokii Nor­mandy. Będzie się odz­naczał słabą rozdziel­czoś­cią 3 Mpix i tzw. fixed focusem, czyli brakiem zmi­any ostrości.

Z racji nowego światła na sprawę tego smart­fona nie do końca należy teraz ufać w specy­fikację, która wyciekła do sieci wcześniej. Mówi ona o czte­rocalowym ekranie z rozdziel­czoś­cią 480x854 pik­seli, dwur­dzeniowym pro­ce­sorze 1,2 GHz, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz slocie na karty microSD.

Nokia Nor­mandy praw­dopodob­nie zostanie przed­staw­iona pod­czas targów MWC 2013.

Via

Ciekawe? Podziel się!