trsure

Przed premierą Nokii Lumii 1520 mogliśmy usłyszeć o pewnym przydatnym akcesorium o nazwie Nokia Treasure Tag. Teraz natrafiono na kolejny trop odnośnie tego urządzenia, lecz nie mówi nic o tym, czy Treasure Tag zostanie wydany, czy też nie.

Nokia Treasure Tag to małe, lecz bardzo przydatne akcesorium. Zostało ono wyposażone w NFC i Bluetooth 4.0, dzięki którym będzie można je parować  ze smartfonem i lokalizować za pomocą specjalnej aplikacji. Działa to też na odwrót – naciśnięcie przycisku na Treasure Tagu spowoduje wydawanie odgłosów przez komórkę, dzięki czemu będziemy mogli ją łatwo znaleźć w najbliższym otoczeniu. Jeśli zdarza się Wam gubić różne przedmioty, Treasure Tag może uratować Waszą skórę niejednokrotnie.

Niestety, od dobrych wielu miesięcy o tym akcesorium nie usłyszeliśmy niczego. Teraz jednak do sieci przedostał się odnośnik do aplikacji Treasure Tag w sklepie Windows Phone. Co ciekawe, jest to wersja beta przeznaczona do testów wewnętrznych Nokii. Tuż po tym, gdy została ona odkryta przez wścibskich Internautów, Nokia postanowiła upublicznić oficjalną wersję aplikacji. W sklepie istnieje już od jakiegoś czasu – informacja na stronie apki wskazuje, że ostatnio została ona zaktualizowana 13 grudnia 2013 roku. Miejmy nadzieję, że projekt nie został porzucony.

ntt

Problem w tym, że choć aplikacja już została opublikowana, to sam Treasure Tag nie został jeszcze zaprezentowany. Jest duża szansa na to, że zobaczymy go podczas zbliżających się targów MWC 2014.

Link do strony z aplikacją Treasure Tag w wersji beta

Link do strony z aplikacją Treasure Tag w wersji finalnej

Via

Be Sociable, Share!