173331-image_HTC_tablet_logo

To dość zaskakująca plotka – może się okazać, że produkcji następnego tabletu z linii Nexus podejmie się HTC. To byłby już drugi raz, kiedy HTC stworzy urządzenie we współpracy z Google.

HTC z linią Nexus ma co nieco wspólnego, choć może nie wszyscy o tym pamiętamy. Tajwańska firma wyprodukowała model Nexus One cztery lata temu i było to pierwsze urządzenie dzierżące w nazwie słowo Nexus. Teraz rodzinka całkiem się rozrosła, lecz Google do tej pory nie nawiązywał ponownej współpracy z HTC.

Za pośrednictwem strony Focus Taiwan poznaliśmy informację, jakoby Google chciało, aby następnym tabletem będącym Nexusem został produkt HTC. Firmy w ścisłej współpracy miałyby stworzyć nowe urządzenie, lecz nie wiemy jeszcze, czym miałoby się ono cechować – nigdzie nie została wspomniana chociażby przekątna wyświetlacza. Znamy natomiast orientacyjną datę wejścia tabletu na rynek – jesień 2014.

HTC ma bardzo małe doświadczenie związane z tabletami – wyprodukowało swego czasu trzy modele: HTC Jetstream, EVO View 4G oraz Flyer, lecz żaden z nich nie był szczególnie udany. Trącą myszką, gdyż wszystkie trzy pochodzą z 2011 roku i wygląda na to, że HTC dało sobie spokój z wypuszczaniem tabletów. Jednakże, współpraca z Google na pewno nie okaże się bezowocna i nowy tablet Tajwańczyków powinien spotkać się z ciepłym przyjęciem. Osobiście jestem ciekaw tego urządzenia.

Via

Be Sociable, Share!