110411-androski-figure-10

Jak co miesiąc, Google i tym razem przedstawiło szczegółowe statystyki na temat własnego systemu. Tendencja z poprzednich miesięcy się nie zmieniła – KitKat delikatnie wzrósł, Jelly Bean też, natomiast Gingerbread spada w dół.

W Androidzie cały czas dochodzi do przemian strukturalnych, lecz są to powolne procesy. Kolejne wersje zyskują popularność powoli, a zanim zdążają się dobrze zadomowić na naszych smartfonach, Google przedstawia kolejną odmianę swojego systemu – taki cykl trwa od dawna, a teraz jesteśmy w początkowej fazie zdobywania popularności przez nową wersję. W tym przypadku – KitKata.

senketsu

Android KitKat wzrósł jedynie o niecałe pół punktu procentowego. To raczej słaby wynik i jego wzrostu powinniśmy się doczekać dopiero wówczas, gdy czołowi producenci (jak Samsung) zaczną aktualizować swoje smartfony do tego systemu oraz wypuszczać nowe komórki z zainstalowanym fabrycznie KitKatem.

Powinniśmy cieszyć się też małym wzrostem dwóch najnowszych odmian Jelly Beana (4.2 i 4.3). Pierwszy Jelly Bean i Ice Cream Sandwich zaczynają z kolei tracić i za jakiś czas mogą odejść w niepamięć.

Podobnie jest z Gingerbreadem, który obecnie znajduje się dokładnie na co piątym urządzeniu z Androidem. Osobiście mam nadzieję, że jego śmierć nadejdzie jak najprędzej.

Via

Be Sociable, Share!