Bfm_0uKCIAAbF03

Samsung już wkrótce ma powrócić do systemu Windows Phone. Pierwszy model będzie się nazywać Hurion i otrzyma wygląd łudząco podobny do Galaxy S4.

Samsung od jakiegoś czasu postanowił odsunąć się od systemu Microsoftu. Zamiast tego, pompował w Androida oraz pracował nad Tizenem. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że koreański gigant powróci do Windows Phone’a.

Jego pierwszym urządzeniem pracującym pod kontrolą mobilnych okienek miałby być Samsung Huron, którego możemy oglądać poniżej:

Bfm_0uKCIAAbF03

Wygląda znajomo? Ten model od innych Samsungów odróżnia się jedynie przeprojektowanym przyciskiem home. Na renderze nie widać nawet fizycznego spustu aparatu, co na tej platformie jest mocno zaskakujące.

samsunghuron3_thumb

Do sieci przedostała się również specyfikacja za sprawą wyników benchmarków w GFXBench. Smartfon dostanie system Windows Phone w niewydanej jeszcze wersji 8.1 Blue. Otrzyma też czterordzeniowy procesor Qualcomma, Snapdragon 400, oraz wyświetlacz 720p, którego przekątna wyniesie 4,3″ albo 5″.

Jest całkiem możliwe, że Samsung pracuje nie nad jednym, a nad dwoma Windows Phone’ami – jeden to właśnie Huron, drugi z kolei będzie modelem z wyższej półki. O nim jednak nic szczególnego nie wiemy.

Via

Ciekawe? Podziel się!