levant_GT-I9060MKAAFR_000222149_-Perspective-SS_white

Samsung właśnie przedstawił swój nowy smartfon. Jego główną cechą jest to, że posiada pięciocalowy wyświetlacz. Pod pozostałymi względami nie wyróżnia się niczym wyjątkowym.

Samsung nie przestaje wydawać kolejnych modeli, przez co jego wachlarz smartfonów jest naprawdę szeroki. Do i tak dużej oferty doszedł dziś Galaxy Grand Neo, który jest kolejnym nie wyróżniającym się przeciętniakiem.

Jeśli miałbym wskazać cechę szczególną Samsunga Galaxy Grand Neo, z pewnością byłby to duży wyświetlacz o przekątnej 5″. Problem w tym, że nie odznacza się on proporcjonalnie wysoką rozdzielczością – zastosowane 800 x 480 pikseli to zdecydowanie za mało.

Sercem smartfona jest czterordzeniowy procesor o mocy 1,2 GHz. Pamięć RAM wynosi 1 GB, a rozdzielczość aparatu głównego to 5 Mpix (ten z przodu to zwykłe 0,3 Mpix).  Pamięć wewnętrzna wynosi 8 GB i można ją powiększyć kartami pamięci. Bateria cechuje się pojemnością 2 100 mAh, a zastosowany system to Android 4.2 Jelly Bean. Smartfon nie posiada modułu LTE.

Galaxy Grand Neo przez krótki okres czasu był dzisiaj dostępny w ofercie niderlandzkiego sklepu internetowego belsimpel.nl, lecz oferta została zdjęta ze strony. Telefon został tam wyceniony na 260€ (ok. 1 100 zł). Moim zdaniem jest to całkiem sporo jak na model o takiej specyfikacji.

Via

Be Sociable, Share!