img-filewin-GTA-San-Andreas

W końcu jest! Rockstar Games już w listopadzie ubiegłego roku informował nas o tym, że jego GTA: San Andreas pojawi się na platformie Windows Phone. iOS oraz Android dostały grę jeszcze w ubiegłym roku, lecz system Microsoftu otrzymał ją dopiero teraz.

Do tej pory wielu z nas mogło się niepokoić o to, czy Grand Theft Auto: San Andreas w ogóle trafi na Windows Phone. Pozostałe systemy otrzymały swoje wersje już dawno temu, a mobilne okienka czekały naprawdę sporo. Teraz jednak i ten system ma swoje San Andreas, więc wszystko skończyło się szczęśliwie.

GTA: San Andreas to jedna z najsłynniejszych gier w historii, której nie muszę nikomu przedstawiać. Wspomnę tylko pokrótce – wcielamy się w niej w niejakiego Carla Johnsona należącego do gangu Grove Street Families. Wykonując różnorakie misje, w których nie brakuje morderstw, kradzieży czy wyścigów samochodowych, pnie się na szczyt kryminalnego półświatka. Gra do tej pory może zadziwić bardzo rozległym otwartym światem, w którym znajdują się trzy metropolie – Los Santos (wzorowane na Los Angeles), San Fierro (San Francisco) i Las Venturas (Las Vegas). Jak na standardy mobilne, gra prezentuje dobry poziom graficzny.

San Andreas w wersji dla Windows Phone jest kompatybilna wyłącznie ze smartfonami Nokia Lumia 1520, 1320, 822, 820, 810 i HTC 8XT. Bardzo zaskakuje brak obecności Lumii 1020 i 920, lecz może zostaną one uwzględnione w przyszłych aktualizacjach.

Gra kosztuje 23,99 zł.

Grand Theft Auto: San Andreas – Windows Phone Download

Be Sociable, Share!