nokiaglove

W Londynie Nokia zorganizowała bardzo ciekawą akcję uświadamiającą, że z jej smartfonów można korzystać także w rękawiczkach.

W ostatnich dniach możemy uskarżać się na doskwierający mróz. Nie jest to raczej żadne pocieszenie, ale przynajmniej nie tylko my jesteśmy skazani na przeszywające zimno – podobnie jest w Londynie, gdzie Nokia pokazała, że jej smartfony są najlepszymi podczas zimy.

Oczywiście, zachwalaną funkcją była możliwość korzystania z Nokii w rękawiczkach. Bardziej interesujący jest jednak sposób, w jaki zostało to zareklamowane. Nokia stworzyła duży billboard, który wraz ze spadkiem temperatury odkrywał ukrytą informację – z początkowego tekstu kochaj się powstał wykonuj połączenia z założonymi rękawiczkami. Dodatkowo, pojawiła się dłoń opatulona w rękawiczkę trzymająca smartfon Nokii.

Billboard to nie wszystko – Finowie postanowili rozdawać rękawiczki dla zmarzniętych Londyńczyków za darmo oraz wystawili kilka Lumii do przetestowania.

Taka kampania marketingowa to dla Nokii naprawdę świetny sposób na budowanie pozytywnego wizerunku firmy i uświadamianie klientów odnośnie zalet własnych smartfonów. Fiński producent już nie raz nas zaskakiwał swoimi sposobami na reklamę, a ten plasuje się jak dla mnie w ich ścisłej czołówce.

Ciekawe? Podziel się!