samsung_tizen

Tizen – system stworzony we współpracy Samsunga i Intela dla urządzeń mobilnych miał nadejść w pierwszej połowie 2014 roku. Niestety, obietnice to jedno, a rzeczywistość to drugie. Tym razem nie udało się dotrzymać słowa.

Minął już szmat czasu, gdy mogliśmy usłyszeć o Tizenie po raz pierwszy. Jak go nie było, tak go dalej nie ma. Teraz szykuje nam się kolejna obsuwa w czasie, a jej powodem jest po prostu… zbyt trudny okres na wprowadzenie na rynek nowego systemu operacyjnego.

Wcześniejsze informacje mówiły o premierze Tizena pierwszej połowie 2014 roku. Samsung na targach MWC 2014 (a dokładniej – 23 lutego) miał przedstawić swojego pierwszego smartfona korzystającego z tego systemu. Niestety, po dyskusji z japońskim operatorem NTT DoCoMo Samsung doszedł do wniosku, że opóźni premierę platformy Tizen i przedstawi go w drugiej połowie roku.

Takie działanie zostało podyktowane chęciami większego sukcesu komercyjnego. Drugi kwartał 2014 roku będzie zdecydowanie należeć do Samsunga Galaxy S5, a przy tak hucznej premierze nie ma mowy o skutecznym wypromowaniu wschodzącej nowinki.

Osobiście coraz bardziej tracę zainteresowanie Tizenem. Czuć, że Samsung przykłada nieporównywalnie większą wagę do smartfonów z Androidem i to się zupełnie nie zmieni nawet po premierze nowego, własnego systemu. Wejście na rynek z kolejnym OS-em wydaje się być niewiarygodnie trudnym do osiągnięcia celem.

Via

Ciekawe? Podziel się!