SONY DSC

Google być może w bieżącym roku wypuści kolejny tablet z serii Nexus. Miałby się cechować procesorem stworzonym przez Intela, pracującym w 64-bitowej architekturze.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Google wypuściło w tym roku nowy tablet z serii Nexus. To jest wielce prawdopodobne. Informacje pochodzące od DigiTimes wskazują na to, że może on otrzymać nazwę Nexus 8 i posiadać – cóż za zdziwienie – ośmiocalowy wyświetlacz.

To, co jest najciekawsze, to dane odnośnie procesora. Sercem nadchodzącego tabletu Google’a miałaby zostać 64-bitowa jednostka Intel Bay Trail-T o czterech rdzeniach. Nie poznaliśmy niestety dokładniejszych informacji na temat tego procesora, lecz powinniśmy się spodziewać po nim naprawdę dużej mocy obliczeniowej.

Procesory Intela do tej pory nie osiągnęły sukcesu na platformach mobilnych, lecz tego nowego nie powinniśmy spisywać na straty. Intel od dłuższego czasu pracuje na pełnych obrotach w dziedzinie mobilnych CPU, a jako branżowy lider na pewno jest w stanie osiągnąć wiele. Atomy miały problem z optymalnym działaniem pod Androidem oraz z kompatybilnością aplikacji, lecz to nie powinno się powtórzyć – w końcu nowy Intel trafi do Nexusa, więc Google postara się, by wszystko było z nim jak należy – w końcu będzie to jedno z najważniejszych urządzeń.

To jeszcze nie jest pewne, lecz produkcji Nexusa 8 najpewniej podejmie się Asus, choć niewykluczone, że będzie to LG lub jeszcze inna firma.

 Via

Be Sociable, Share!