ux

TouchWiz, czyli nakładka systemowa Samsunga wielu osobom już się zdążyła przejeść. Koreański producent w końcu zerwie z monotonią i kolejna wersja jego nakładki ma się pojawić wraz z Samsungiem Galaxy S5.

Samsung już od wielu lat stosuje tę samą koncepcję dotyczącą designu interfejsu w swoich smartfonach. Jednym to się podoba, lecz zbiera też krytyczne opinie. Powinniśmy być przygotowani się na to, że Samsung Galaxy S5 otrzyma całkowicie odmienioną nakładkę systemową. Zmiany są na tyle duże, że  nazwa TouchWiz ma zostać zastąpiona nową – MagazineUX.

Namiastkę tego, jak nowy interfejs będzie się prezentować, możemy zobaczyć oglądając grafiki udostępnione przez @evleaks. Przedstawiają one trzy ekrany – jeden lockscreen oraz dwa z launcherem. Oprócz tego mamy też zestaw widżetów:

ux

magazine

Co sądzicie o tych zmianach? Według mnie są zdecydowanie pozytywne i Android w takiej odsłonie prezentuje się znacznie ciekawiej.

Na premierę MagazineUX poczekamy do oficjalnej prezentacji Samsunga Galaxy S5, której daty oczywiście nie znamy. W najgorszym przypadku będziemy zmuszeni czekać do maja.

Via

Be Sociable, Share!