ikonicznalumia

O Nokii Lumia 929/ICON dowiadywaliśmy się już od paru miesięcy, toteż nie jest żadnym zdziwieniem, że prace nad tym urządzeniem zostały już ukończone. Nokia postanowiła jednak odłożyć premierę na później. To jednak nie przeszkodziło Chińczykom, gdyż jeden ze sklepów z Państwa Środka oferuje Lumię 929 już teraz.

Już wcześniej dziwiłem się, gdy pewien producent obudów ochronnych stworzył case’a do niewydanej przecież Lumii 929, lecz nowe wydarzenie już zupełnie przeczy logice – Nokia Lumia 929 jest już dostępna do kupienia w Chinach.

Chiński sklep Taobao już teraz w swojej ofercie posiada Lumię 929, która została wyceniona na 3800 juanów. W przeliczeniu cena wynosi niecałe 1 920 zł, co uważam za nie najgorszy wynik. Co najciekawsze, smartfon jest importowany ze Stanów Zjednoczonych i posiada branding amerykańskiego Verizona, przez co Chińczycy będą mieć problemy z połączeniem się z sieciami o szybkiej transmisji danych (w przypadku China Mobile jedyną obsługiwaną siecią będzie 2G).

Przy okazji, Lumię 929 możecie podziwiać na poniższych fotkach. Prawda, że ładna?

Wcześniej znana specyfikacja okazała się faktem. Smartfon posiada ekran 5″ o rozdzielczości FullHD, aparat 20 Mpix PureView, procesor Snapdragon 800 o taktowaniu 2,2 GHz oraz 2 GB RAM-u. Taka specyfikacja pozwala umieścić Nokię Lumia 929 wśród najszybszych smartfonów na rynku.

Via

Be Sociable, Share!