ikonicznalumia

O Nokii Lumia 929/ICON dowiady­wal­iśmy się już od paru miesięcy, toteż nie jest żad­nym zdzi­wie­niem, że prace nad tym urządze­niem zostały już ukońc­zone. Nokia postanow­iła jed­nak odłożyć pre­mierę na później. To jed­nak nie przeszkodz­iło Chińczykom, gdyż jeden ze sklepów z Państwa Środka ofer­uje Lumię 929 już teraz.

Już wcześniej dzi­wiłem się, gdy pewien pro­du­cent obudów ochron­nych stworzył case’a do niewydanej prze­cież Lumii 929, lecz nowe wydarze­nie już zupełnie przeczy log­ice — Nokia Lumia 929 jest już dostępna do kupi­enia w Chinach.

Chiński sklep Taobao już teraz w swo­jej ofer­cie posi­ada Lumię 929, która została wyce­niona na 3800 juanów. W przelicze­niu cena wynosi niecałe 1 920 zł, co uważam za nie naj­gorszy wynik. Co naj­ciekawsze, smart­fon jest impor­towany ze Stanów Zjed­noc­zonych i posi­ada brand­ing amerykańskiego Ver­i­zona, przez co Chińczycy będą mieć prob­lemy z połącze­niem się z sieci­ami o szy­bkiej trans­misji danych (w przy­padku China Mobile jedyną obsługi­waną siecią będzie 2G).

Przy okazji, Lumię 929 może­cie podzi­wiać na poniższych fotkach. Prawda, że ładna?

Wcześniej znana specy­fikacja okazała się fak­tem. Smart­fon posi­ada ekran 5″ o rozdziel­czości FullHD, aparat 20 Mpix Pure­View, pro­ce­sor Snap­dragon 800 o tak­towa­niu 2,2 GHz oraz 2 GB RAM-u. Taka specy­fikacja pozwala umieś­cić Nokię Lumia 929 wśród najszyb­szych smart­fonów na rynku.

Via

Ciekawe? Podziel się!