xperia-t2-ultra-press-645x436

Sony zaprezen­towało dzisiaj dwa nowe smart­fony. Jed­nym z nich jest Xpe­ria T2 Ultra, który może pochwalić się wielkim, bo sześ­ciocalowym wyświetlaczem.

Sony sukcesy­wnie pow­ięk­sza ilość swoich smart­fonów z rodziny Xpe­ria. Kole­jnym urządze­niem należą­cym do niej jest Xpe­ria T2 Ultra. Z zewnątrz prezen­tuje się bardzo okazale i do złudzenia przy­pom­ina flagową Xperię Z1 czy Xperię Z Ultra. Został wyko­nany z tych samych tworzyw (m.in. szkło) oraz posi­ada ten sam design co starsi i moc­niejsi bra­cia. Różnicą jest nato­mi­ast to, co zna­j­duje się w środku.

sony-xperia-t2-ultra-press-4

Najważniejszy jest w tym przy­padku wyświ­et­lacz. Ten odz­nacza się przekątną aż 6″ i rozdziel­czoś­cią 1280x720 pikesli. Szkoda tylko, że został wyko­nany w tech­nologii LCD TFT która cechuje dość słabymi parametrami.

Sony Xpe­ria T2 Ultra pracuje pod kon­trolą pro­ce­sora Snap­dragon 400 o tak­towa­niu 1,4 GHz, a pomaga mu 1 GB RAMu. Na pokładzie zna­j­duje się także aparat 13 Mpix, 8 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty pamięci, aku­mu­la­tor 3000 mAh oraz wspar­cie dla sieci LTE. Smart­fon otrzy­mał Androida w wer­sji 4.2 Jelly Bean.

sony-xperia-t2-ultra-press-3

Smart­fon będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, białym i pur­purowym. Cena i dzień wprowadzenia do sklepów wciąż pozostają zagadką.

Via

Ciekawe? Podziel się!