xperia-t2-ultra-press-645x436

Sony zaprezentowało dzisiaj dwa nowe smartfony. Jednym z nich jest Xperia T2 Ultra, który może pochwalić się wielkim, bo sześciocalowym wyświetlaczem.

Sony sukcesywnie powiększa ilość swoich smartfonów z rodziny Xperia. Kolejnym urządzeniem należącym do niej jest Xperia T2 Ultra. Z zewnątrz prezentuje się bardzo okazale i do złudzenia przypomina flagową Xperię Z1 czy Xperię Z Ultra. Został wykonany z tych samych tworzyw (m.in. szkło) oraz posiada ten sam design co starsi i mocniejsi bracia. Różnicą jest natomiast to, co znajduje się w środku.

sony-xperia-t2-ultra-press-4

Najważniejszy jest w tym przypadku wyświetlacz. Ten odznacza się przekątną aż 6″ i rozdzielczością 1280×720 pikesli. Szkoda tylko, że został wykonany w technologii LCD TFT która cechuje dość słabymi parametrami.

Sony Xperia T2 Ultra pracuje pod kontrolą procesora Snapdragon 400 o taktowaniu 1,4 GHz, a pomaga mu 1 GB RAM-u. Na pokładzie znajduje się także aparat 13 Mpix, 8 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty pamięci, akumulator 3000 mAh oraz wsparcie dla sieci LTE. Smartfon otrzymał Androida w wersji 4.2 Jelly Bean.

sony-xperia-t2-ultra-press-3

Smartfon będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, białym i purpurowym. Cena i dzień wprowadzenia do sklepów wciąż pozostają zagadką.

Via

Be Sociable, Share!