Sony-Xperia-e1-press-4

Drugą z dzisiejszych pre­mier Sonego jest Xpe­ria E1. Cechuje się przed­po­topową specy­fikacją i… wyjątkowo głośnym głośnikiem. Czyżby to był Święty Graal stereo­ty­powego ucz­nia gimnazjum?

Dobrze znane każdemu Gim­busy lubią się lan­sować swoją komórą. Prob­lem w tym, że zazwyczaj żyją na gar­nuszku swoich rodz­iców, którzy niechęt­nie patrzą na zakup dro­giego smart­fona dla swo­jej pociechy. Spośród kilku tanich mod­eli Gim­bus jest zmus­zony dokonać wyboru pomiędzy jed­nym budże­tow­cem a drugim. Już wkrótce jego wybór będzie ułatwiony za sprawą nowej propozy­cji Sonego.

Sony-Xperia-e1-press-3

Sony Xpe­ria E1 wydaje się być stwor­zona dla stereo­ty­powego Gim­busa. Słaba specy­fikacja pozwala na pojaw­ie­nie się u oper­a­torów w cenie 1 zł nawet w tańszych for­mułach abona­men­towych. Android jest, więc będzie można pograć na nud­nej lekcji. Aparat poz­woli na zro­bi­e­nie fotki kole­gom jara­ją­cym faje w kiblu, a małe wymi­ary poz­wolą ścią­gać na sprawdzianach bez obawy o to, że tele­fon zostanie zauważony przez nauczyciela.

Nie dotarłem do najważniejszego — Sony umieś­ciło wyjątkowy głośnik, który poz­woli na odt­warzanie muzyki z głośnoś­cią nawet 100dB. Czu­je­cie to? Tak właśnie pach­nie lans na tyl­nym siedze­niu autobusu!

Sony-Xperia-e1-press-2

Teraz nieco spoważnieję: wyświ­et­lacz posi­ada rozdziel­czość 800x480 pik­seli i przekątną 4″. Pro­ce­sor to Snap­dragon 200, RAM-u mamy 512 MB, pamięć wewnętrzna wynosi 4 GB (jest slot na karty pamięci), a aparat odz­nacza się skrom­nymi 3 Mpix. Aku­mu­la­tor cechuje się pojem­noś­cią 1700 mAh. Sys­tem to Android 4.3 Jelly Bean. Wszys­tko to w obu­dowie czarnej, białej lub purpurowej.

Specy­fikacja prezen­tuje się bardzo ubogo, no ale Gim­baza nie powinna narzekać, gdyż za Xperię E1 nie zapłaci ani grosza — oczy­wiś­cie koszt spad­nie na ich rodz­iców, choć dokładna cena nie została podana.

Via

Ciekawe? Podziel się!