Sony-Xperia-e1-press-4

Drugą z dzisiejszych premier Sonego jest Xperia E1. Cechuje się przedpotopową specyfikacją i… wyjątkowo głośnym głośnikiem. Czyżby to był Święty Graal stereotypowego ucznia gimnazjum?

Dobrze znane każdemu Gimbusy lubią się lansować swoją komórą. Problem w tym, że zazwyczaj żyją na garnuszku swoich rodziców, którzy niechętnie patrzą na zakup drogiego smartfona dla swojej pociechy. Spośród kilku tanich modeli Gimbus jest zmuszony dokonać wyboru pomiędzy jednym budżetowcem a drugim. Już wkrótce jego wybór będzie ułatwiony za sprawą nowej propozycji Sonego.

Sony-Xperia-e1-press-3

Sony Xperia E1 wydaje się być stworzona dla stereotypowego Gimbusa. Słaba specyfikacja pozwala na pojawienie się u operatorów w cenie 1 zł nawet w tańszych formułach abonamentowych. Android jest, więc będzie można pograć na nudnej lekcji. Aparat pozwoli na zrobienie fotki kolegom jarającym faje w kiblu, a małe wymiary pozwolą ściągać na sprawdzianach bez obawy o to, że telefon zostanie zauważony przez nauczyciela.

Nie dotarłem do najważniejszego – Sony umieściło wyjątkowy głośnik, który pozwoli na odtwarzanie muzyki z głośnością nawet 100dB. Czujecie to? Tak właśnie pachnie lans na tylnym siedzeniu autobusu!

Sony-Xperia-e1-press-2

Teraz nieco spoważnieję: wyświetlacz posiada rozdzielczość 800×480 pikseli i przekątną 4″. Procesor to Snapdragon 200, RAM-u mamy 512 MB, pamięć wewnętrzna wynosi 4 GB (jest slot na karty pamięci), a aparat odznacza się skromnymi 3 Mpix. Akumulator cechuje się pojemnością 1700 mAh. System to Android 4.3 Jelly Bean. Wszystko to w obudowie czarnej, białej lub purpurowej.

Specyfikacja prezentuje się bardzo ubogo, no ale Gimbaza nie powinna narzekać, gdyż za Xperię E1 nie zapłaci ani grosza – oczywiście koszt spadnie na ich rodziców, choć dokładna cena nie została podana.

Via

Be Sociable, Share!