Nokia-Android-Device-465x620

Nokia Normandy jest bardzo dziwnym projektem. Rzekomo jest to telefon z rodziny Asha działający pod kontrolą Androida. Problem w tym, że szanse na to, że ujrzymy go w sprzedaży są prawie zerowe.

Gdy pierwszy raz usłyszałem o tym, że Nokia rzeczywiście pracuje nad smartfonem z Androidem, to ogłupiałem. Wydawało mi się to zbyt nieprawdopodobne, by było prawdziwe. Moje przeczucia okazały się prawdziwe – tydzień później chińska strona internetowa ctechcn.com poinformowała, że fiński producent porzucił ten projekt na rzecz tzw. ubieralnej technologii.

Normandy jednak nie daje o sobie zapomnieć, gdyż do sieci przedostało się zdjęcie całkiem niezłej jakości, które ją przedstawia. Według opisu, jest to prototyp. Umieszczam je poniżej:

 

BdyZjOBCEAEtz-G

Nokia Normandy miała być jednym z topowych urządzeń z  rodziny Asha, choć sama w sobie należałaby do niskiej półki i konkurowałaby z najtańszymi Androidami, jak np. LG L3 II. Miałą cechować się mocno zmodyfikowanym Androidem. Oprócz tego, na jej pokładzie znaleźlibyśmy Snapdragona 200, czterocalowy ekran o rozdzielczości 854×480 pikseli oraz aparat 5 Mpix.

Via

Be Sociable, Share!