2133

Sony w tym roku prawdopodobnie stworzy swoje pierwsze smartfony oparte o system Windows Phone.

To, że Windows Phone wzrasta w świetnym tempie, chyba nikomu nie należy tłumaczyć. Pomimo tego, jedynie Nokia i Huawei zainteresowali się produkcją smartfonów na ten system. Ma się to zmienić, gdyż także i Sony ma w planach pokazać swoje Windows Phony w tym roku.

Niestety, informacja ta nie jest do końca pewna. Serwis cnet.com podał, że sam Greg Sullivan, dyrektor działu Windows Phone w Microsofcie, jest jej źródłem, lecz wkrótce potem wpis został usunięty ze strony. Albo Sony chce ukryć niewygodne przecieki z sieci, albo umowa nie została jeszcze sfinalizowana. Nie można też wykluczyć że news jest bujdą.

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że (o ile informacja jest prawdziwa) nie przyjdzie nam długo czekać na Windows Phony od Sonego – ich premiera ma nastąpić w połowie 2014 roku. W odróżnieniu od Androidów, nie będą przynależeć do rodziny Xperia, lecz… Vaio, którą znamy dobrze z laptopów. Aby się wyróżnić na tle konkurencji zdominowanej przez Nokię mają otrzymać usługi takie, jak Music Unlimited czy Video Unlimited. Miejmy nadzieję, że Sony ma jeszcze kilka asów w rękawie, gdyż to raczej nie wystarczy, by móc powalczyć z fińskim monopolistą.

Via

Be Sociable, Share!