cortana

Greg Sullivan z Microsoftu przyniósł dobrą wiadomość – każdy smartfon, który posiada system Windows Phone 8 będzie mógł zostać aktualizowany do Windowsa Phone 8.1, gdy ten zostanie wydany.

Posiadacze smartfonów z Windows Phone 7 mogli czuć się dotknięci tym, że wraz z premierą Windows Phone’a 8 niemal całkowicie zniknęło wsparcie dla starszego systemu, przez co znajduje się w słabym stanie. Na pewno wymusiło to na sporej ilości osób zmianę telefonu na nowszy. Na całe szczęście, kolejna duża odsłona Windows Phone’a nie będzie wiązała się z koniecznością zmiany urządzenia.

Windows Phone 8.1 będzie  dużą aktualizacją dla Windows Phone’a 8, która trafi dla każdego smartfona z tym systemem. Greg Sullivan, dyrektor od Public Relations Microsoftu stwierdził, że firma będzie sumiennie przestrzegać obiecanej polityki 36 miesięcy wsparcia i nie zamierza powtórzyć sytuacji związanej z przejściem z WP7 na WP8. Uważa obecny system operacyjny za naprawdę udany i zamierza wydobyć z niego tkwiący w nim potencjał bez konieczności tworzenia niekompatybilnych rozwiązań.

Windows Phone 8.1 zwany też Blue zadebiutuje w tym roku. Ma on wprowadzić m.in. zmodyfikowany interfejs oraz asystenta głosowego o nazwie Cortana.

Via

Be Sociable, Share!