Sony Xperia Z1 Compact

Sony oficjalnie przedstawił swój kolejny model. Jest to bardziej kompaktowa odmiana jego obecnego flagowca, Xperii Z1. Małe wymiary i pierwszorzędna specyfikacja to niemal zapomniane połączenie, lecz sądzę, że ma ono sens.

Plotki na temat pomniejszonej Xperii Z1 można było usłyszeć już niewiele po premierze podstawowego modelu. Teraz Xperia Z1 Compact staje się faktem. Plotki nie kłamały – pomimo tego, że mamy do czynienia z pomniejszonym smartfonem, to nie ucierpiała na tym specyfikacja.

Sercem Z1 Compact jest mocarny Snapdragon 800 o maksymalnym taktowaniu 2,2 GHz. Oprócz tego pod obudową znalazło się miejsce na 2 GB RAM-u, akumulator 2 300 mAh, 16 GB pamięci flash i przede wszystkim na potężny aparat Carla Zeissa 21 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu. Jest to ta sama jednostka, którą możemy spotkać w dużej Xperii Z1.

Sony Xperia Z1s

Smartfon charakteryzuje się wyświetlaczem IPS 4,3″ o rozdzielczości 720p. Dla wielu osób to właśnie małe wymiary urządzenia mogą być największym atutem. Obecnie nie ma równie potężnego smartfona, z którego da się wygodnie korzystać jedną dłonią. Wiele osób skarży się na tendencję do powiększania wyświetlaczy w komórkach. Zdaje się zatem, że Sony właśnie wypełniło niszę rynkową, co może pozytywnie odbić się w wynikach sprzedaży.

Xperia Z Compact ma wejść do sklepów w przyszłym miesiącu i będzie oferowana w kolorze czarnym, żółtym, białym, różowym i limonkowym.

 

Be Sociable, Share!