ZenFone-4-021-1280x781

Asus na targach CES 2014 pokazał naprawdę sporo. Wśród jego nowości znajduje się sporo tabletów, lecz nie tylko. Tutaj przyjrzymy się aż trzem nowym smartfonom zaprezentowanych przez tego producenta.

Asus, głównie kojarzony z laptopami i tabletami, próbuje zaistnieć także na polu producentów smartfonów. W tym celu mają mu pomóc smartfony z nowej linii Zenfone: Asus Zenfone 4, 5 i 6.

Asus Zenfone 4

Asus Zenfone 4

Asus Zenfone 4 to typowy budżetowiec. Napędzany jest procesorem Intel Atom 1,2 GHz Z2520. Dopomaga mu 1 GB RAM-u. Jak można wywnioskować po nazwie, cechuje się ekranem 4″, którego rozdzielczość nikogo nie powali na kolana: 480×800 pikseli to nie za wiele. Zenfone 4 otrzymał także aparat 5 Mpix, 4 GB pamięci flash, slot na karty pamięci, akumulator 1170 mAh oraz slot dual-SIM. Bardzo zachęcająco prezentuje się cena – jedyne 99$.

Asus Zenfone 5

Asus Zenfone 5

O model wyżej stoi Zenfone 5. Ten model posiada (a jakże!) pięciocalowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 720p. Pod maską możemy w nim odnaleźć dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2680 2 GHz, 1 GB RAM-u, aparat główny 8 Mpix i dodatkowy 2 Mpix, 4 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty pamięci oraz baterię 2050 mAh. Wszystko to w cenie 149$.

180476-zenfone6

Asus Zenfone 6

Najmocniejszym z trójki jest Asus Zenfone 6. Jego sześciocalowy wyświetlacz naprawdę może budzić podziw. Jednakże, pod względem specyfikacji nie różni się za bardzo od Zenfone’a 5. Jedyne różnice (poza ekranem) to aparat 13 Mpix, bateria 3230 mAh oraz to, że będzie sprzedawany w dwóch odmianach: 1 GB lub 2 GB. Oczywiście, cena wzrosła proporcjonalnie do przekątnej ekranu i wynosi 199$.

Wszystkie z powyższych smartfonów cechują się Androidem (nie wiemy, w jakiej wersji) okraszonym autorską nakładką Zen UI. Niestety, nie zastaniemy w nich LTE. Na osłodę mamy za to liczne odmiany kolorystyczne: białą, czarną, żółtą, czerwoną i niebieska.

Myślę, że Zenfony mogą być interesującą propozycją dla osób poszukujących czegoś taniego. O ile te smartfony nie są niczym szczególnym, to ich cena przedstawia się wyjątkowo interesująco. Obawy można mieć jedynie co do procesorów Intela, które nie są popularnym rozwiązaniem.

Via

Ciekawe? Podziel się!