122

Większa moc chipsetów drzemiących w smartfonach pozwala na wprowadzanie nowych funkcji związanych z fotografowaniem. Qualcomm zaprezentował trzy dema technologiczne przedstawiające przykłady zastosowania w praktyce Snapdragona 805.

Qualcomm Snapdragon 805 to na chwilę obecną zdecydowanie najlepszy chipset mobilny. Co prawda nie odnajdziemy go jeszcze w żadnym sprzedawanym urządzeniu, lecz te powinny się pojawić w najbliższych miesiącach. Tymczasem Qualcomm stara się nas przekonać, że jego nowy układ jest godny zainteresowania.

Firma zaprezentowała trzy filmiki, na których zapoznała nas z funkcjami związanymi z aplikacją aparatu: OptiZoom, Action Shot i Chroma Flash.

OptiZoom pozwala na automatyczne dostosowanie zoomu, gdy wybrany przez nas obiekt oddali się od obiektywu. Jako, że Snapdragon 805 jest w stanie nagrywać filmy w natywnej rozdzielczości 4K, powinniśmy liczyć na efekt bezstratnego zoomu przy nagrywaniu w trybie FullHD.
 

 
Action Shot jest funkcją, która umożliwia zablokowanie ostrości na danym obiekcie nawet, jeśli ten będzie w ruchu. Dodatkowym, lecz mało przydatnym bonusem jest postawienie linii w wybranej części ekranu. Smartfon wykona zdjęcie automatycznie, gdy obiekt ją przekroczy.
 

 
Chroma Flash automatycznie wykonuje dwa zdjęcia w minimalnym odstępie czasu, by później złączyć je w jedno. Efekt końcowy prezentuje się dobrze i to właśnie ta funkcja według mnie jest najbardziej interesująca, gdyż realnie poprawia jakość zdjęć.
 

 

Via

Ciekawe? Podziel się!