zega

Niektóre proroctwa na rok 2014 wskazują, że przyniesie on wielki wzrost popularności smartwatchów. Tym razem pokażę Wam, jak mógłby wyglądać taki zegarek, gdyby zabrała się za niego Nokia.

Smartwatche na razie są jeszcze w raczkującej fazie, lecz ich postęp jest naprawdę szybki. Samsung, Motorola, Sony, Qualcomm i Pebble już wyprodukowały swoje urządzenia tego typu. Każde z nich sporo się od siebie różni i można odnieść wrażenie, że obecnie producenci eksperymentują na różne sposoby i podpatrują konkurencję aby w końcu odkryć sekret dobrego smartwatcha. Nie rozstrzygnięta została jeszcze sprawa ekranu – czy powinien być prostokątny, okrągły, elastyczny, czy nawet korzystający z technologii opartej na e-ink? Złoty środek jeszcze nie został odkryty także w kwestiach związanych z interfejsem czy aparatem.

Jak by mógł wyglądać smartwatch od Nokii? Niejaki Omar Pirela postanowił uwolnić wodze fantazji i stworzył jego własną wizję, którą przedstawił na dwóch filmikach:
 

 

 
Jak na Nokię przystało, zegarek posiada różne warianty kolorystyczne. Co może dziwić, nie posiada dotykowego ekranu, a jedynie dwukierunkowy pierścień wyboru oraz przycisk zatwierdzający. Takie sterowanie nie prezentuje się zbyt wygodnie, lecz pozwoliłoby na obniżenie kosztów samego urządzenia. Pozostaje też kwestia designu – mnie do siebie nie przekonał. Jest to mało elegancki zegarek, a po Nokii spodziewałbym się większego minimalizmu.

Tak czy inaczej, sam projekt jest ciekawy 😉

Via

Be Sociable, Share!