x600-x550-home-gorilla

Firma Corning zaprezentowała swój nowy wynalazek – Gorilla Glass 3D. Jest to warstwa ochraniająca ekrany naszych urządzeń, która od teraz znajdzie zastosowanie także w elastycznych smartfonach, smartwatchach itp.

Zanim to nastąpiło, firma Corning pokazała swoje Gorilla Glass 3. Było to dokładnie rok temu. Od tego czasu (a zwłaszcza w paru ostatnich miesiącach) zaczęto zwracać większą uwagę na urządzenia wykorzystujące wyświetlacze mogące się wyginać. Nowy produkt – Gorilla Glass 3D – została stworzona właśnie z myślą o nich.

Zawiodą się ci, którzy liczyli na większą wytrzymałość na upadki czy rysowanie się ekranu. Te, oraz inne parametry pozostały bez zmian w stosunku do poprzednika. Gorilla Glass 3D pozwoli za to na dowolne kształtowanie – nawet najbardziej fikuśne kształty mają być dla Gorilla Glass 3D żadną przeszkodą. To oznacza, że z powodzeniem będzie mogło być wykorzystywane nie tylko w smartfonach, lecz także w smartwatchach, smartbransoletkach i właściwie wszystkim innym.

Do tej pory jeszcze żadna firma nie zgłosiła chęci wykorzystania nowej technologii Corning w swoich produktach, lecz to na pewno się zmieni w najbliższym czasie. Urządzenia, które będą korzystać z tej powłoki mogą być dostępne w sprzedaży już w pierwszej połowie 2014 roku.

Via

Be Sociable, Share!