Galaxy Camera 2 2

Samsung Galaxy Camera okazał się sporym niewypałem, lecz Samsung pomimo to postanowił wypuścić jego następcę. Zabrał się do tego chyba od złej strony, gdyż jednostka aparatu została identyczna, jak w przypadku pierwowzoru, a to nie jedyny problem…

Samsung Galaxy Camera 2 to już trzecie (po Galaxy Camera i S4 Zoom) urządzenie Samsunga będące hybrydą smartfona i aparatu. Niestety, już na wstępie stwierdzę, że nie jest to nic interesującego.

Dokładnie – Samsung Galaxy Camera 2 to beznadziejny produkt. Czemu tak uważam? Zacznijmy od tego, co chyba jest najważniejsze – od aparatu.

Jednostka aparatu, która zawitała w nowym Galaxy Camera jest identyczna, jak ta z poprzedniej generacji. Ten sam sensor BSI 1/2.3″, identyczna liczba megapikseli (16,3) oraz tyle samo optycznego zoomu (21x). Wszystko pozostało takie same.

Galaxy Camera 2 B 8

Zmienione natomiast zostały parametry, które bardziej kojarzą się ze smartfonami. Nowy, czterordzeniowy procesor pracuje w częstotliwości 1,6 GHz, pamięć RAM wynosi 2 GB, wewnętrzna flash – 8 GB, a do tego otrzymujemy jeszcze slot na karty micro-SD. Otrzymujemy także NFC, akumulator 2000 mAh oraz Androida 4.3 Jelly Bean.

Wyświetlacz jest taki sam, jak w pierwszym Galaxy Camera – 4,8″ Super Clear LCD o rozdzielczości 720p.

Ogromnym minusem jest też to, że Samsung Galaxy Camera 2 nie ma wejścia na kartę SIM, przez co niemożliwe staje się wykonywanie połączeń i pisanie SMS-ów.

Wszystko to, co powyżej pozwala stwierdzić, że pod względem zdolności fotograficznych drugie Galaxy Camera prezentuje się identycznie jak swój poprzednik. Jedyne zmiany dotyczą zwiększenia mocy, czyli ostatniej rzeczy, która jest potrzebna aparatowi. Wydawałoby się zatem, że zmiany wyszły na dobre pod kątem tego urządzenia jako smartfona. I tak by było, ale Samsung stwierdził, że pozbawi go slotu na karty SIM…Nie widzę więc sensu w kupowaniu tego samego w innym opakowaniu i wyższej cenie.

Via

Be Sociable, Share!