Nokia-Normandy1

Nokia Normandy miała być smartfonem Nokii z linii Asha, który w odróżnieniu od innych słuchawek tego producenta miał otrzymać system Android. Projekt został porzucony, lecz do sieci trafiło zdjęcie prototypu.

Nokia i Android to połączenie, które jest wyczekiwane od dawna, lecz mało kto tak naprawdę w nie wierzy. Nokia już dawno temu postanowiła całkowicie zaufać systemowi Microsoftu, a stworzenie telefonu opartego na Androidzie mogłoby zakrawać o coś w rodzaju zdrady. Dość nieprawdopodobnie przedstawiały się plotki na temat urządzenia Nokia Normandy. Miała być to Nokia Asha korzystająca z mocno zmodyfikowanego  Androida.

Wieść na temat Nokii z niskiej półki korzystającej z systemu Google’a spowodowała przyspieszone bicie serc, lecz nie na długo – tydzień po pojawieniu się plotki do Internetu trafiła informacja, że projekt został anulowany. Miało być pięknie, a wyszło jak to wychodzi często…

Nokia-Normandy

Teraz jednak Nokia Normandy znów daje o sobie znać za sprawą zdjęcia. Niestety, większa część ekranu została z nieznanych przyczyn ocenzurowana i fotografia nie przedstawia niczego szczególnie interesującego. Sam kształt urządzenia w stu procentach zgadza się z tym z przecieku od Evleaks’a.

Via

Be Sociable, Share!