SONY DSC

Najnowsze statystyki przeprowadzone przez firmę AdDuplex są dowodem na całkowitą dominację Nokii na platformie Windows Phone 8.

Zdaję sobie sprawę, że tekst z nagłówka nie jest żadną sensacją, bo Nokia jest jedynym producentem smartfonów, który korzysta wyłącznie z Windows Phone’a. Można jednak zauważyć tendencję do wzrastania w siłę fińskiego producenta, a sam system zyskuje na popularności.

W kwietniu Nokia w analogicznych statystyka mogła się pochwalić obejmowaniem 80% wszystkich Windows Phone’ów, natomiast obecnie wynik ten wynosi 92%. Widać także słabnącą pozycję HTC, które po modelach 8S i 8X nie zamierza kontynuować przygody z systemem Microsoftu.

image_thumb144

Najpopularniejszym smartfonem Nokii jest najtańsza Lumia 520. Niemal 2/5 sprzedanych Windows Phone’ów to właśnie ten model. Pozostałe smartfony cechują się znacznie mniejszą popularnością wahającą się od 10,8 do 2,5%.

Co ciekawe, HTC radzi sobie całkiem nieźle w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście, nie można mówić o wyraźnym sukcesie, lecz udało im się wyprzedzić niektóre modele Nokii. Wyraźnie widać, że Ameryka jest rynkiem, który przyjął urządzenia HTC najcieplej.

image_thumb145

 

image_thumb146

Be Sociable, Share!