Industry’s-First-8Gb-LPDDR4-Mobile-DRAM-01

Samsung opracował nowe kości RAM LPDDR4, które znajdą zastosowanie w urządzeniach mobilnych. Dzięki temu rozwiązaniu będzie można otrzymać maksymalnie 4 GB pamięci operacyjnej w smartfonach, tabletach i notebookach.

Samsung jest jednym z czołowych producentów pamięci RAM. Od wielu lat jego kości przeznaczone dla komputerów osobistych cieszą się sporą popularnością. Ten sam dział Samsunga opracowuje także mobilne odpowiedniki tych komponentów. Teraz pochwalił się nowym osiągnięciem w tej dziedzinie.

Nowa pamięć Samsunga jest pierwszą pamięcią należącą do odmiany LPDDR4 DRAM, która trafi do smartfonów i tabletów. Została wykonana w procesie technologicznym 20 nm. Od poprzednio wykorzystywanej LPDDR3 cechuje się o połowę szybszym transferem danych oraz o 40% mniejszym zużyciem energii.

Industry’s-First-8Gb-LPDDR4-Mobile-DRAM-02메인

Jeden moduł RAM-u Samsunga cechuje się pojemnością 1 GB, a w jednym urządzeniu będzie można umieścić do czterech takich modułów, co daje łącznie 4 GB.

Przedstawiciele Samsunga uważają, że nowa pamięć znajdzie zastosowanie między innymi w smartfonach i tabletach wykorzystujących rozdzielczość Ultra HD, lecz trafi również do ultracieńkich notebooków. Wdrożenie tej technologii ma nastąpić wraz z przyszłorocznymi premierami. Nie znamy jednak konkretów, przez co trudno powiedzieć, czy z RAM-u LPDDR4 skorzysta chociażby Samsung Galaxy S5.

Via

Be Sociable, Share!