456fcfa4-22f1-49b4-99ba-2b7e3813c697

Microsoft ma dla nas trzy nowe gry, które powinny być znane każdemu. Jeśli czujecie sentyment do gier dodawanych do systemów Windows, powinniście zapoznać się z ich odpowiednikami na Windows Phone. Nie zabrakło też Mahjonga.

1bf0351c-2cae-422d-bac4-e31a78c942eb

Pasjans to gra, z którą choć raz w życiu spotkał się chyba każdy. Polega ona na wybieraniu odpowiednich kart w taki sposób, by oczyścić stół. Myślę, że zasady są na tyle proste, że nikomu nie powinny przysporzyć problemu. W Microsoftowej paczce na Windows Phone dostępnych jest aż pięć odmian tej gry: Klondike, FreeCell, Pasjans Pająk, TriPeaks i Piramida.

bff02173-622d-4df3-86d7-8f969cb72d08

Saper to kolejna z kultowych gier Microsoftu. Za młodu zapewne wielu z Was miało trudności ze zrozumieniem jego zasad, lecz wystarczyła tylko chwilka na zaznajomienie się z nimi, a gra mogła wyjąć nam z życiorysu znaczną ilość godzin. Gracz ma za zadanie trafić na wszystkie pola na planszy, które nie zawierają min, a kliknięcie na zaminowane oznacza porażkę. Rozgrywkę zaczyna się od trafienia w pole, które nie sąsiaduje z innymi zawierającymi miny. Następnie powinniśmy odznaczać części planszy sugerując się cyframi oznaczającymi ilość min znajdujących się na sąsiednich polach.

813cfda1-794e-49eb-806f-8d859fb448e0

Mahjong to bardzo stara gra pochodząca z Chin polegająca na odkrywaniu wierzchnich płytek z takim samym wzorem. Nie uświadczymy w niej dramatycznych zwrotów akcji ani nie służy w biciu rekordów, lecz świetnie się sprawdza w celach relaksacyjnych. Cechuje się prostymi zasadami i nie wymaga ciągłej uwagi, przez co można w niego grać bez problemu na nudnych lekcjach czy wykładach.

Wszystkie z trzech gier zostały wydane przez Microsoft i są dostępne za darmo dla systemu Windows Phone 8. Obecnie posiadają jedynie angielską wersję językową, lecz to powinno się zmienić w najbliższym czasie.

Microsoft Solitaire Collection (Pasjans) – Download

Microsoft Minesweeper (Saper) – Download

Microsoft Mahjong – Download

Be Sociable, Share!