lg_knock20131227165847028

Knock to funkcja, która pozwala na blokowanie i odblokowywanie ekranu smartfona poprzez dwukrotne puknięcie palcem. Po raz pierwszy została wykorzystana w modelu G2, lecz teraz będą mogli się nią nacieszyć także posiadacze tańszych urządzeń.

Knock (ang. puk) to rzecz przydatna, choć banalna w swoim działaniu. Jest to funkcja pozwalająca na blokowanie oraz odblokowywanie ekranu. W tym celu należy dwukrotnie puknąć palcem w wyświetlacz by go włączyć i odblokować telefon lub zgasić (zależnie od tego czy jest włączony, czy też nie). Ten miły dodatek został ciepło przyjęty przez posiadaczy LG G2 – smartfona, w którym pojawił się po raz pierwszy. Wkrótce potem Knock trafił do tabletu G Pad 8.3 i G Flexa.

Obecnie Knock pojawił się wyłącznie na urządzeniach z wyższej półki. Wkrótce się to jednak zmieni, gdyż LG udostępni aktualizację która doda tę funkcję smartfonom z serii L II, czyli drugiej generacji następujących słuchawek: LG L3 II, LG L5 II, LG L7 II i LG L9 II.

Miło usłyszeć, że  producent nie myśli wyłącznie o klientach kupujących najdroższe modele. Aktualizacja ma zostać wydana już w styczniu 2014.

Via

Be Sociable, Share!