galaxygearfamily

Samsung Galaxy Gear na pewno jest urządzeniem interesującym, lecz niezbyt użytecznym. Jego wysokiej ceny nie usprawiedliwia nic. Na szczęście Samsung nie jest zrażony małą popularnością swojego pierwszego smartwatcha i już teraz możemy usłyszeć plotki na temat następcy Geara.

Smartwatche to dość nowe urządzenia i ich producenci wciąż sporo eksperymentują obierając różne pomysły odnośnie ich konstrukcji. Nie charakteryzują się funkcjonalnością nawet trochę zbliżoną do smartfonów a ich cena jest stanowczo zbyt wysoka. Możliwe, że w przyszłym roku otrzymamy kolejną generację smartwatchów, w których część problemów zostanie zażegnana.

Jednym z takich inteligentnych zegarków ma być Samsung Galaxy Gear 2. Doniesienia z koreańskiej prasy głoszą, że może on otrzymać elastyczny wyświetlacz zbudowany w oparciu o diody LED. Pokrywałoby się to z patentem złożonym przez Samsunga jakiś czas temu, który przedstawia smartwatcha z takim ekranem:

SM-V100T

Samsung Galaxy Gear 2 miałby zadebiutować całkiem niedługo, bo podczas targów Mobile World Congress 2014 odbywających się od 24 do 27 lutego. Nie będzie to jednak jedyny elektroniczny gadżet Samsunga.

W tym samym czasie powinniśmy się spodziewać również Samsunga Galaxy Band, który będzie opaską zakładaną na rękę. Wbudowane w nią czujniki pozwolą na monitorowanie pulsu czy ciśnienia krwi. Skorzystają z niej głównie osoby uprawiające sport, które korzystają z aplikacji do biegania, jak np. Endomondo czy Runtastic.

Via

Be Sociable, Share!