LG2 lead

LG G2 to obecnie jedno z najlepszych i najmocniejszych urządzeń mobilnych na rynku. To jednak nie wystarczyło, by odnotować tak wysoką sprzedaż, jak na to liczono.

Nie można stwierdzić, że LG G2 to słaby smartfon. Wręcz przeciwnie, obecnie można o nim śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej interesujących telefonów dostępnych na rynku. Posiada ultraszybki procesor Snapdragon 800, ekran 5,2″ o rozdzielczości Full HD, 2 GB RAM-u oraz aparat 13 Mpix, co stawia go na samym szczycie.Klienci jednak potrafią zaskakiwać i zrobili to tym razem. Niestety negatywnie, gdyż LG G2 odnotowuje słabą sprzedaż.

 

W przeciągu kilkumiesięcznego pobytu na sklepowych półkach LG G2 znalazł nieco ponad 2 milionów nabywców. Wynik jest rozczarowujący. Samsung Galaxy S4 sprzedał się w 10 milionach sztuk w miesiąc, a wynik LG został pobity nawet przez Huaweia – jego flagowy Ascend P6 rozszedł się w 3 milionach egzemplarzy. Swoją drogą, Huawei również jest rozczarowany, gdyż liczył na 10 milionów w niecałe pół roku.

P8073030

LG G2 w całej swej okazałości

Powód, dla którego LG G2 sprzedaje się tak słabo jest całkiem sympatyczny – nikt się nie decyduje na G2, gdyż LG ma w ofercie jeszcze jednego rewelacyjnego smartfona – Nexusa 5. Ten model obecnie rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, gdyż oprócz potężnej specyfikacji posiada pierwszeństwo w otrzymywaniu aktualizacji. Można zatem stwierdzić, że LG nie powinno narzekać. A to, że model tworzony przy ścisłej współpracy z Google okazał się bardziej atrakcyjny od G2 nie powinno nas dziwić.

Via

Be Sociable, Share!