44fc9ec2-c3f0-41b7-81a4-85671e715331

Niektórzy z nas w dalszym ciągu mogą cieszyć się z przerwy świątecznej. Jeśli chcecie spędzić sporo czasu przy dobrym RPG, powinniście zagrać w kultowe Final Fantasy III, które trafiło teraz na platformę Windows Phone.

Final Fantasy to niezwykle popularna seria gier jRPG stworzona przez Square Enix. Na świecie zdobyła miliony fanów, lecz w Polsce niewielu w nią miało okazję zagrać. Myślę, że te osoby powinny nadrobić zaległości i sprawdzić, czym jest to słynne Final Fantasy.

Trzecia odsłona serii jest doskonałym przedstawicielem japońskich erpegów, który zapewnia wiele godzin rozrywki (przejście gry zajmuje mniej więcej 50 godzin). Final Fantasy III pierwotnie zostało wydane w 1990 roku, lecz szesnaście lat później doczekała się remake’u na Nintendo DS. Wersja na smartfony jest jego portem ze zmodyfikowanym sterowaniem i – jeśli się nie mylę – nieco poprawioną grafiką.

377e0704-0165-495d-a195-dcbe88753c58

Jak to zwykle w erpegach bywa, gra stawia przed nami zadanie uratowania świata przed katastrofą. Gracz steruje losami czteroosobowej drużyny, wśród której będziemy mogli umieścić m.in. rycerza, łucznika czy różnorakich magów. Walki przeprowadzane są turami i niektóre z nich (te z bossami) wymagają sporego pomyślunku i dobrej taktyki, by móc odnieść zwycięstwo.

Miłe jest to, że Final Fantasy III działa zarówno na smartfonach z systemem Windows Phone 8, jak i starszym WP7. Szkoda tylko, że cena jest zaporowa – gra kosztuje 54,49 zł i to skutecznie zniechęci ogromną część potencjalnych nabywców.

Final Fantasy III – przejdź do sklepu Windows Phone

Be Sociable, Share!