44fc9ec2-c3f0-41b7-81a4-85671e715331

Niek­tórzy z nas w dal­szym ciągu mogą cieszyć się z prz­erwy świątecznej. Jeśli chce­cie spędzić sporo czasu przy dobrym RPG, powin­niś­cie zagrać w kul­towe Final Fan­tasy III, które trafiło teraz na plat­formę Win­dows Phone.

Final Fan­tasy to niezwykle pop­u­larna seria gier jRPG stwor­zona przez Square Enix. Na świecie zdobyła mil­iony fanów, lecz w Polsce niewielu w nią miało okazję zagrać. Myślę, że te osoby powinny nadro­bić zaległości i sprawdzić, czym jest to słynne Final Fantasy.

Trze­cia odsłona serii jest doskon­ałym przed­staw­icielem japońs­kich erpegów, który zapew­nia wiele godzin rozry­wki (prze­jś­cie gry zaj­muje mniej więcej 50 godzin). Final Fan­tasy III pier­wot­nie zostało wydane w 1990 roku, lecz szes­naś­cie lat później doczekała się remake’u na Nin­tendo DS. Wer­sja na smart­fony jest jego portem ze zmody­fikowanym sterowaniem i — jeśli się nie mylę — nieco popraw­ioną grafiką.

377e0704-0165-495d-a195-dcbe88753c58

Jak to zwykle w erpe­gach bywa, gra stawia przed nami zadanie ura­towa­nia świata przed katas­trofą. Gracz steruje losami czteroosobowej drużyny, wśród której będziemy mogli umieś­cić m.in. ryc­erza, łucznika czy różno­ra­kich magów. Walki przeprowadzane są turami i niek­tóre z nich (te z bossami) wyma­gają sporego pomyślunku i dobrej tak­tyki, by móc odnieść zwycięstwo.

Miłe jest to, że Final Fan­tasy III dzi­ała zarówno na smart­fonach z sys­te­mem Win­dows Phone 8, jak i starszym WP7. Szkoda tylko, że cena jest zaporowa — gra kosz­tuje 54,49 zł i to skutecznie zniechęci ogromną część potenc­jal­nych nabywców.

Final Fan­tasy III — prze­jdź do sklepu Win­dows Phone

Ciekawe? Podziel się!