law

Nokii udało się wygrać rozprawę sądową, w której oskarżyła HTC o naruszenie jej patentu. Z tego powodu istnieje możliwość, że wkrótce wszystkie dotychczasowe smartfony HTC zostaną wycofane ze sprzedaży.

HTC przechodzi przez trudny okres. Nie dość, że sprzedaż smartfonów tej firmy przedstawia się w tym roku tragicznie, to do tego dochodzą kłopoty prawne. Nokia stwierdziła, że firma narusza jej patent, a sąd przyznał jej rację.

Patent EP 1 246 071 dotyczy sposobu wykrywania urządzenia przez podpięcie go do komputera za pomocą USB. Oczywiście, HTC w może wprowadzić stosowną aktualizację systemową zmieniającą to, lecz obecnie sprzedawane smartfony tej firmy z bieżącym oprogramowaniem mogą zostać wycofane z niemieckich sklepów.

Zakaz sprzedaży w Niemczech byłby dla HTC bolesnym ciosem, więc wątpię, by Tajwańczycy nie próbowali wyjść z tej sytuacji cało. To raczej nie będzie oznaczać końca problemów, gdyż Nokia już od zeszłego roku atakuje HTC kolejnymi rozprawami. Do tej pory zgłosiła naruszenie ponad 50 patentów. Można zatem przypuszczać, że nie jest to ostatnie słowo Nokii i wkrótce wytoczy kolejne działa.

Zachowanie Nokii jest naganne i Finowie wyglądają niczym desperaci, gdy próbują za wszelką cenę wykończyć HTC. Oby tylko za jakiś czas nie żałowała swoich wojaczek, gdy przyjdą do niej poważni panowie z Apple lub Samsunga – obie firmy także mają swoje patenty i dla nie powinno być dla nich problemem udowodnienie naruszenia własnych patentów przez Nokię.

Via

Be Sociable, Share!