nexusae0_cm

Najpopularniejsza nieoficjalna dystrybucja Androida może się pochwalić niegasnącą popularnością. Obecnie napędza aż 10 milionów różnych urządzeń!

CyanogenMod to według wielu użytkowników najlepsza istniejąca odmiana Androida. Jest to zmodyfikowany Android AOSP, który został ulepszony pod kątem zarówno wydajności, jak i funkcjonalności. Jego pierwsza wersja pojawiła się cztery lata temu i już od dłuższego czasu ma stabilną pozycję najlepszego i najpopularniejszego Custom ROM-a.

Teraz CyanogenMod może się pochwalić kolejnym osiągnięciem. Oficjalne dane informują, że znajduje się on na ponad 10 milionach smartfonów, tabletów i smartwatchów. Dane uwzględniają jedynie urządzenia aktywne w przeciągu ostatnich 90 dni, więc rzeczywista liczba jest jeszcze większa. Każdego dnia proces instalacji przebiega ponad dziesięć tysięcy razy.

nexusae0_stats_thumb

Ze statystyk udostępnionych na stronie CyanogenModa możemy dowiedzieć się interesujących rzeczy. Między innymi tego, że najczęściej instalowaną odmianą jest Nightly-10.1, czyli grupa eksperymentalnych wydań opartych na Androidzie 4.2.2 Jelly Bean. Nowszy 4.3 Jelly Bean jest prawie o połowę mniej popularny.

Smartfon, na którym CyanogenMod został pobrany najwięcej razy, to poczciwy Samsung Galaxy S. Na drugim miejscu jest Galaxy S II, a na trzecim S III. Kompletna dominacja S-klasy Samsunga – czy to Was dziwi?

Wszystkie statystyki możecie obejrzeć tutaj.

Jestem zadowolony, że CyanogenMod radzi sobie tak dobrze. Ostatnio nawet jego producenci dogadali się z firmą Oppo, dzięki czemu flagowy smartfon Oppo N1 ma być wyposażony w cyjanka jako system preinstalowany. Kto wie, może wkrótce będzie to coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród producentów?

Via

Be Sociable, Share!