gresso-android

Jeśli należysz osób, które mają gdzieś to, jakim procesorem napędzany jest ich smartfon a najważniejszą cechą takiego urządzenia jest materiał, z którego został wykonany, to firma Gresso ma dla Ciebie odpowiednią komórkę.

Do tej pory rynek zaporowo drogich smartfonów był zdominowany przez Vertu, które ma w swojej ofercie m.in. model Constellation odznaczający się tytanowo-skórzaną obudową i ceną w wysokości 20 tys. zł. Gresso Radical w porównaniu do tej słuchawki odznacza się bardzo okazyjną ceną. W swojej najtańszej wersji kosztuje jedynie 5 500 zł.

Co otrzymujemy w zamian? Przede wszystkim, obudowę w całości wykonaną z polerowanego tytanu. Sam materiał jest jak najbardziej interesujący, lecz co do designu to bym się sprzeczał – mnie irytują spore ramki pod i nad ekranem. Kto bogatego zrozumie, może to tak specjalnie by móc szpanować większą ilością tytanu na obudowie? 😀

gresso-rad-1

Pod aspektem technicznym nie jest tak kolorowo. Na pokładzie zastaniemy ekran 4,5″ o rozdzielczości 960×540 pikseli, czterordzeniowy procesor o mocy 1,2 GHz, nieznaną nikomu ilość RAM-u, 36 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (to chyba największy atut), aparat 8 Mpix,   slot na dwie karty SIM i dość starego Androida 4.1.2.

Jak to w zazwyczaj jest przypadku kosmicznie drogich smartfonów, specyfikacja nie jest dużo lepsza od komórek za kilkaset złotych. Trochę głupio wydawać na telefon fortunę, skoro posiada bardzo przeciętną specyfikację.

gresso_radical_2

Gresso Radical będzie oferowany w dwóch wersji: podstawowej, kosztującej 5 500 zł oraz droższej, z logo firmy wykonanym ze złota. Ta odmiana ma kosztować 7 000 zł. Uroczysta prezentacja modelu nastąpi w styczniu i smartfon zostanie wyprodukowany w 999 sztukach.

Via

Be Sociable, Share!