gta-san

Rockstar Games zapowiedziało, że w tym tygodniu ujrzymy GTA: San Andreas na platformie Android. Słowa co prawda dotrzymał, lecz by zagrać w grę należy się naprawdę namęczyć.

Posiadacze iUrządzeń kultowym San Andreas mogą cieszyć się już od tygodnia. Wczoraj miała miejsce premiera tej gry na Androidzie. Niestety, coś nie poszło zgodnie z planem, o czym świadczą chociażby oceny na Google Play:

2013-12-20 13.40.10

Tak wybitna gra otrzymała aż tyle negatywnych ocen? Jak to możliwe? Jest to spowodowane tym, że bezproblemowe uruchomienie gry graniczy z cudem. Instalka jest po prostu skopana i San Andreas nie działa na żadnym z urządzeń, nawet na tegorocznym Nexusie 7. Osobiście problem udało mi się rozwiązać po paru godzinach męki, lecz w tym celu musiałem skorzystać z… pirackiej instalki. Rockstar pokazał użytkownikom Androida, jak bardzo olewa tą platformę. Trudno mi uwierzyć, że tak wielkie niedopatrzenie powstało w firmie zatrudniającej kilku tysięcy pracowników, gdy produkcje stworzone hobbystycznie przez jednego programistę potrafią działać sprawniej.

Nie licząc skandalicznie utrudnionego uruchomienia San Andreas, sam port został przeprowadzony bardzo dobrze. Gra działa szybko nawet na komórkach nie pierwszej nowości i aż ciężko mi uwierzyć, że jeszcze 8 lat temu narzekałem na jej płynność na własnym komputerze stacjonarnym. Aż się boję, kiedy na naszych smartfonach i tabletach zagości GTA IV.

Rockstar obiecał także wersję gry przeznaczoną dla systemu Windows Phone 8. Na razie jednak nie została ona wydana.

GTA: San Andreas – Android Download

Be Sociable, Share!