tizen

Tizen to mobilna platforma, nad którą Samsung pracuje już od niemal dwóch lat. Jak będzie prezentować się efekt końcowy będziemy mogli zobaczyć już w lutym przyszłego roku, gdyż wtedy ma zostać zaprezentowany pierwszy smartfon pracujący pod kontrolą tego systemu.

Tizen może okazać się jednym z głośniejszych wydarzeń przyszłego roku w sferze mobilnej. Nieczęsto zdarza się sytuacja, gdy tak potężna firma jak Samsung (tutaj we współpracy z Intelem) przedstawia światu swój system operacyjny. Równie dobrze może to być jednak wielkie rozczarowanie.

Możemy mieć wątpliwości odnośnie tego, czy system będzie równie otwarty, co konkurencja i jak obszerny okaże się jego sklep z aplikacjami. Z pewnością wkroczenie na ustabilizowany już rynek wydaje się być naprawdę trudnym zadaniem, a dobrze pamiętamy, jak skończyła się przygoda z systemem Bada OS – system poniósł porażkę i został porzucony. Tizen ma tę zaletę, że został stworzony nie tylko z myślą o smartfonach, gdyż docelowo będzie mógł trafić również do aparatów, notebooków, telewizorów czy zestawach multimedialnych w samochodach.

tizen-screens-1

Tizen oraz pierwsze smartfony i tablety na nim oparte mają zostać pokazane światu już 23 lutego podczas konferencji na targach Mobile World Congress odbywających się w Barcelonie. Początkowo prezentacja miała być zaplanowana na drugą połowę roku, lecz postanowiono zmienić plany. Możemy liczyć na to, że urządzenia z tym systemem będą dostępne w sklepach w trzecim kwartale 2014 roku. Osobiście nie wróżę Tizenowi sukcesu i mam przeczucie, że podzieli los Bady.

Via

 

Be Sociable, Share!