Nokia-Android-Phone-Normandy-5 (1)

W zeszły czwartek pisałem o tym, że Nokia pracuje nad smartfonem Normandy opartym na platformie Android. Tym razem przynoszę złe wieści: okazuje się, że projekt ten trafił do kosza.

To już druga taka wiadomość w przeciągu dwóch dni: wczoraj do sieci przedostały się doniesienia mówiące, że Nokia porzuciła projekt tabletu Illusionist, czyli 8,3-calowej odmiany Lumii 2520. Teraz mówi się o zaniechaniu prac nad smartfonem działającym pod kontrolą Androida.

W zeszłym tygodniu pisałem  na temat tego urządzenia. Miała być to jedna z najmocniejszych Nokii Asha, która pracowałaby na mocno zmodyfikowanym Androidzie. Jej nazwa kodowa to Nokia Normandy.

Powód porzucenia prac nad Nokią Normandy jest zaskakujący. Według chińskiej strony ctechcn.com Nokia zrezygnowała z tego urządzenia, gdyż chce skupić się na tzw. wearable technology, czyli elektronicznych gadżetach będących częściami garderoby. Jeśli wierzyć Microsoftowi, nie jest on odpowiedzialny za tą decyzję. Oczywiście możliwe jest, że po prostu chciał, aby taka informacja przedostała się do opinii publicznej a rzeczywistość okazała się być inna 😉

Via

Be Sociable, Share!