Nokia-Android-Phone-Normandy-5 (1)

W zeszły czwartek pisałem o tym, że Nokia pracuje nad smart­fonem Nor­mandy opar­tym na plat­formie Android. Tym razem przynoszę złe wieści: okazuje się, że pro­jekt ten trafił do kosza.

To już druga taka wiado­mość w prze­ciągu dwóch dni: wczo­raj do sieci prze­dostały się doniesienia mówiące, że Nokia porzu­ciła pro­jekt tabletu Illu­sion­ist, czyli 8,3-calowej odmi­any Lumii 2520. Teraz mówi się o zaniecha­niu prac nad smart­fonem dzi­ała­ją­cym pod kon­trolą Androida.

W zeszłym tygod­niu pisałem  na temat tego urządzenia. Miała być to jedna z naj­moc­niejszych Nokii Asha, która pra­cow­ałaby na mocno zmody­fikowanym Androidzie. Jej nazwa kodowa to Nokia Nor­mandy.

Powód porzuce­nia prac nad Nokią Nor­mandy jest zaskaku­jący. Według chińskiej strony ctechcn.com Nokia zrezyg­nowała z tego urządzenia, gdyż chce skupić się na tzw. wear­able tech­nol­ogy, czyli elek­tron­icznych gadże­tach będą­cych częś­ci­ami garder­oby. Jeśli wierzyć Microsoft­owi, nie jest on odpowiedzialny za tą decyzję. Oczy­wiś­cie możliwe jest, że po prostu chciał, aby taka infor­ma­cja prze­dostała się do opinii pub­licznej a rzeczy­wis­tość okazała się być inna ;)

Via

Ciekawe? Podziel się!