Illusionist

Jakiś czas temu mogliśmy usłyszeć o tym, że Nokia pracuje nad swoim kolejnym tabletem, tym razem z ekranem o przekątnej 8,3″. Powinniście zapomnieć o tym urządzeniu, gdyż prace nad nim zostały anulowane.

Nokia Lumia 2520 to do tej pory jedyny tablet zaprezentowany przez Nokię. Jest on naprawdę solidnym urządzeniem a jego specyfikacja nie odbiega od konkurencyjnych urządzeń. Jedyny problem tkwi w tym, że Finowie postanowili wpakować do niego system Windows RT 8.1, który odznacza się znikomą popularnością.

Taki sam system operacyjny mieliśmy znaleźć w kolejnym tablecie Nokii, którego kodowa nazwa brzmi illusionist. Jeśli wierzyć przeciekom, miałoby to być bardzo podobne urządzenie do Lumii 2520, jeśli nie różniące się jedynie przekątną ekranu.

Doniesienia potwierdzają fakt, że Nokia rzeczywiście pracowała nad modelem Illusionist, lecz projekt został z nieznanych przyczyn porzucony. Możliwe, że Finowie zrobili to w obawie przed niskim popytem na taki tablet. Oczywiście są to tylko domysły, lecz nie widzę bardziej sensownego wytłumaczenia. Decyzja odnośnie stworzenia 8,3-calowego tabletu mogła zapaść jeszcze przed wewnętrznymi przemianami w firmie, a obecnym przedstawicielom firmy nowy projekt mógł się nie spodobać. Sam nie widzę dużego sensu w Illusioniście i jestem zdania, że znalazłby bardzo małe grono klientów. Nokia dawno temu przespała okres, w którym powinna wkroczyć na rynek tabletów, a wejście teraz jest bardzo utrudnione z powodu silnej konkurencji.

Via

Ciekawe? Podziel się!