beta

Do tej pory aplikacja Nokia Camera była dostępna wyłącznie dla posiadaczy Lumii z aparatami PureView. Teraz sytuacja się zmieniła, gdyż Nokia wypuściła betę tej aplikacji kompatybilną z pozostałymi smartfonami.

Nokia Camera to zaawansowane oprogramowanie służące do obsługi aparatu. Za jego pomocą możemy wykonywać zdjęcia dokładnie takie, jakie chcemy. Szereg opcji jest naprawdę duży i pod względem mnogości ustawień jest lepiej, niż w apkach konkurencji – mamy dostęp m.in. do manualnego ustawiania ostrości (nie poprzez dotyk, a przez dużo bardziej przydatny suwak wyboru) czy czasu naświetlania.

Do działania aplikacja potrzebuje systemu Windows Phone 8 w wersji Amber lub Black. Kompatybilne smartfony to:  Lumia 520, Lumia 521, Lumia 620, Lumia 625, Lumia 720, Lumia 810, Lumia 820 oraz Lumia 822. Oczywiście, można ją zainstalować również na smartfonach z PureView, lecz mija się to z celem, gdyż Nokia Camera Beta nie różni się pod względem funkcjonalnym niczym od zwykłej wersji. Jedyną różnicą jest właśnie to, że działa na większej ilości komórek Nokii.

Nokia Camera Beta jest wciąż w fazie eksperymentalnej i nie znajdziemy jej w sklepie z aplikacjami. Można ją pobrać za to ze strony NokiaBetaLabs, korzystając z tego odnośnika.

Be Sociable, Share!