DSC_9891_575px

Samsung bardzo chętnie wykorzystywał ekrany AMOLED w swoich topowych smartfonach, czyli m.in. w Galaxy S4 i Galaxy Note 3. Możliwe, że kolejne smartfony tego producenta z najwyższej półki otrzymają panele LCD. Dlaczego? Prosty powód: tak ma być taniej.

Ekrany AMOLED są z pewnością jednymi z lepszych obecnie na rynku. Cechują się świetnym odwzorowaniem kolorów i dużą jasnością. Ponadto, umożliwiają podświetlanie jedynie wybranej części wyświetlacza, co przyczynia się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię oraz pozwala na osiągnięcie niemal doskonałej czerni.

Skoro AMOLED-y są takie dobre, to dlaczego Samsung postanawia w przyszłości się ich pozbyć? Oczywiście, chodzi o pieniądze. Mają one zostać zastąpione wyświetlaczami LCD PLS, o czym podaje koreański serwis informacyjny ETNews. Są o 20% tańsze od AMOLED-ów, 30% bardziej energooszczędne i – podobno – cechują się bardzo zbliżoną jakością obrazu. 

Oczywiście, w tej plotce nie ma niczego pewnego. Może dziwić, że Samsung najpierw bardzo stara się wypromować swoje wspaniałe ekrany AMOLED, po czym nagle postanawia o nich zapomnieć. Generowanie przychodu jest jednak ważniejsze aniżeli zamartwianie się takimi błahostkami i spece od Samsunga z pewnością wykazali, że zmiana ekranu na LCD PLS po prostu się opłaca.

Via

Be Sociable, Share!