Nokia-Android-Phone-Normandy-1

Nokia i Android to połączenie, na które liczy sporo osób. Problem w tym, że fińska firma spętana jest kajdanami Microsoftu, przez co nie powinniśmy pokładać nadziei odnośnie tej pary. Prawda jednak okazuje się zaskakująca i możliwe, że Nokia Normandy będzie pierwszym smartfonem Nokii pracującym pod kontrolą Androida. Szok i koniec świata!

Już sama decyzja o zabawach Nokii z prototypami bazującymi na Androidzie brzmi mało prawdopodobnie. Firma jest przecież własnością Microsoftu, twórcy systemu Windows Phone. Co zatem miałoby na celu wyprodukowanie komórki z konkurencyjnym oprogramowaniem? Zapewne miałoby chodzić o promocję marki, lecz dla mnie i tak wydaje się to być jakieś… dziwne.

Nokia-Android-Phone-Normandy-2

Nokia o kodowej nazwie Normandy to jednak żaden flagowiec. Urządzenie ma należeć do rodziny Asha i być jej jednym z czołowych przedstawicieli. Zastosowany Android będzie mocno zmodyfikowany w stosunku do oryginału i mało wprawnemu użytkownikowi poznanie, że ma do czynienia z systemem Google’a będzie mogło przysporzyć kłopot. Czy jednak duża nakładka systemowa nie sprawi, że smartfon będzie się ciął? W końcu ma on należeć do niższej półki…

Nokia-Android-Phone-Normandy-5

W sieci brakuje niestety jakichkolwiek konkretnych informacji odnośnie tego modelu. Mówi się jednak, że Nokia pracuje w pełni swych sił nad Normandią i pokaże ją światu w pierwszej połowie 2014 roku. Bylibyście zainteresowani? Ja osobiście jestem ciekaw tego, co Nokia zamierza wykombinować.

Jeszcze jedno: przedstawione grafiki są jedynie fanowskimi renderami i prawdziwy smartfon zapewne będzie się od nich różnił.

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!