sailn9

Dwuipółletnia Nokia N9 trzyma się bardzo dobrze na scenie modderskiej. Internetowym magikom udało się zmusić ją do działania pod kontrolą systemu Sailfish OS.

Nokia N9 to po HTC HD2 chyba najbardziej wyjątkowy smartfon dla całej sceny modderskiej. Powstało na ten telefon mnóstwo portów innych systemów z Androidem na czele. Mogliśmy przypuszczać, że podobnie będzie z Sailfish OS, który w końcu bazuje na MeeGo, czyli fabrycznie instalowanym OS-ie Nokii N9. Oczekiwania stały się rzeczywistością już teraz, a możecie o tym przekonać się oglądając poniższy filmik:

Oczywiście, jest to na razie eksperymentalny port i nie ma co liczyć na stuprocentową sprawność. Problemy przysparzają m.in. aparat, GPS, ustawienia czasu, a aplikacje czasami uruchamiają się dopiero za drugim razem. Oczywiście, nie działa także androidowa powłoka.

Mimo powyższych problemów i tak jestem pełen podziwu dla twórców tego porta. Nie sądziłem, że zostanie on wykonany tak szybko i będzie działać tak sprawnie. Można go pobrać już teraz i zainstalować metodą podaną w tym miejscu, lecz zamieniając plik nemo tar.bz2 tym plikiem.

Via

Be Sociable, Share!