qualkom

Qual­comm, czołowy pro­du­cent pro­ce­sorów przez­nac­zonych dla urządzeń mobil­nych, przed­stawił swój nowy pro­dukt: Snap­drag­ona 410, czyli świet­nie zapowiada­jący się chipset dla komórek za kilka­set złotych.

Zdaje się, że w przyszłym roku czeka nas przypływ smart­fonów i tabletów wyko­rzys­tu­ją­cych 64-bitową architek­turę pro­ce­sora. Będzie on doty­czył nie tylko naj­droższych pot­worów za 3 000 zło­tych, lecz także urządzeń za kilka stówek. A to za sprawą nowego Snap­drag­ona 410.

Układ ten pow­stał z myślą o wyko­rzys­ta­niu w smart­fonach z Androi­dem, Win­dows Phone i Fire­fox OS za mniej niż 500 zł. Został wyposażony w moduł umożli­wia­jący łączność za pomocą sieci LTE, obsługuje aparaty do 13 Mpix, karty dual– i triple-SIM, Wi-Fi, GPS, GLONASS, Bei­Dou, NFC, Radio FM i Blue­tooth. Pro­ces tech­no­log­iczny, w którym Snap­dragon 410 został wyko­nany to budzące podziw 28 nm. Za gen­erowanie grafiki odpowiada Adreno 306, dzięki któremu bez prob­lemu odt­worzymy i nagramy filmy w rozdziel­czości FullHD.

Snap­dragon 410 ma trafić pro­du­cen­tów elek­tron­iki w pier­wszej połowie przyszłego roku, nato­mi­ast na pre­miery smart­fonów i tabletów z tym ukła­dem poczekamy sobie do drugiej połowy.

Via

Ciekawe? Podziel się!