qualkom

Qualcomm, czołowy producent procesorów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych, przedstawił swój nowy produkt: Snapdragona 410, czyli świetnie zapowiadający się chipset dla komórek za kilkaset złotych.

Zdaje się, że w przyszłym roku czeka nas przypływ smartfonów i tabletów wykorzystujących 64-bitową architekturę procesora. Będzie on dotyczył nie tylko najdroższych potworów za 3 000 złotych, lecz także urządzeń za kilka stówek. A to za sprawą nowego Snapdragona 410.

Układ ten powstał z myślą o wykorzystaniu w smartfonach z Androidem, Windows Phone i Firefox OS za mniej niż 500 zł. Został wyposażony w moduł umożliwiający łączność za pomocą sieci LTE, obsługuje aparaty do 13 Mpix, karty dual- i triple-SIM, Wi-Fi, GPS, GLONASS, BeiDou, NFC, Radio FM i Bluetooth. Proces technologiczny, w którym Snapdragon 410 został wykonany to budzące podziw 28 nm. Za generowanie grafiki odpowiada Adreno 306, dzięki któremu bez problemu odtworzymy i nagramy filmy w rozdzielczości FullHD.

Snapdragon 410 ma trafić producentów elektroniki w pierwszej połowie przyszłego roku, natomiast na premiery smartfonów i tabletów z tym układem poczekamy sobie do drugiej połowy.

Via

Be Sociable, Share!