nokia-bh-121-bluetooth-headset-635

Nokia dzisiaj oficjalnie zaprezentowała swoje nowe akcesorium do smartfonów: interesujące słuchawki z modułem NFC pozwalającym na bezprzewodowe parowanie ich z telefonem.

Przecieki związane z nadchodzącymi smartfonami są czymś powszechnym. Rzadko jednak się zdarza dowiedzieć czegoś przed premierą na temat słuchawek. Mimo to, od czasu do czasu zdarza się wyjątek i tak też było ze słuchawkami Nokia BH-121. Informacja o nich trafiła do sieci już wcześniej za sprawą @evleaksa.

Teraz jednak nadszedł czas na ich oficjalną premierę. Zestaw Nokia BH-121 zawiera jednostkę sterującą, do której podłącza się słuchawki. Ta wyposażona jest w moduły: NFC i Bluetooth, które pozwalają na bezprzewodową łączność z telefonem komórkowym. Jednostka cechuje się niewielkimi wymiarami (39 x 39 x 12 mm). Oprócz wejścia mini-jack otrzymała wejście micro-USB, przyciski głośności/play/stop, diodę wskazującą stan baterii i klips do zaczepienia.

Słuchawki Nokia BH-121 będą sprzedawane w następujących kolorach: cyjanowym, czerwonym, żółtym i czarnym. Ich cena wyniesie 39 € (ponad 160 zł) i mają być dostępne w sklepach od przyszłego miesiąca.

Via

Be Sociable, Share!