fcxz

Co miesiąc Google prezentuje statystyki przedstawiające to, jak szybko zyskują na popularności kolejne odmiany Androida. Apple ze swoim iOS-em nie wykonuje tak częstych pomiarów lecz gdy już to robi, otrzymuje wyniki mogące wprawić giganta z Mountain View w kompleksy.

iOS 7 został publicznie wydany w październiku. W tym czasie udało mu się trafić do wielu z kompatybilnych urządzeń. Ich dokładna ilość wynosi aż 74%. Z poprzedniej wersji systemu dla mobilnych urządzeń Apple, czyli iOS 6, korzysta tylko 22% z nich, natomiast z jeszcze wcześniejszych – 4%.

Okazuje się, że mimo wielkiego hejtu, który miał miejsce po przedstawieniu pierwszej bety iOS-a 7 spowodowanego charakterystycznym, cukierkowym interfejsem, systemowi udało się trafić w gusta użytkowników. Wyczyn jest o tyle bardziej godny podziwu, gdy popatrzymy na konkurencję. Posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem bardzo opornie podchodzą do aktualizowania systemu – na przełomie listopada i grudnia jedynie 1,1% urządzeń miało zainstalowanego najnowszego Androida 4.4 KitKat. Oczywiście, trudno tu jednak winić samych użytkowników. Winę należy upatrywać w producentach, którzy do wypuszczania aktualizacji podchodzą niezwykle opornie i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie KitKat trafił oficjalnie poza Nexusy.

Via

Be Sociable, Share!