asasyn

Assassin’s Creed: Pirates to pier­wsza mobilna odsłona serii znanej z kon­sol i pecetów. Już teraz można w nią grać na urządzeni­ach z iOS-em i Androi­dem, a wkrótce ma nade­jść także na Win­dows Phone.

Assassin’s Creed: Pirates swoją fabułą i miejscem akcji naw­iązuje do niedawno wydanego Assassin’s Creed IV: Black Flag. Wcielamy się tu w nie­jakiego Alonzo Batilię, który jest niedoświad­c­zonym piratem marzą­cym o zosta­niu pos­tra­chem całego Morza Karaib­skiego. Real­iza­cja jego celu będzie możliwa poprzez wykony­wanie wielu misji, uczest­niczenia w bitwach mors­kich czy rozbu­dowywa­niu swego okrętu.

 

 
Gra ze strony tech­nicznej prezen­tuje się obiecu­jąco. Grafika prezen­tuje się naprawdę ład­nie i na razie nie słysza­łem o tym, by gra spraw­iała prob­lemy związane z płyn­noś­cią dzi­ała­nia lub crashowaniem się.

Aby zagrać w Assassin’s Creed: Pirates trzeba najpierw grę kupić. A do tanich ona nie należy, bo kosz­tuje prawie 19 zł. To całkiem sporo jak na grę przez­nac­zoną na plat­formy mobilne, lecz myślę, że lep­iej wydać pieniądze raz niż potem użerać się z hor­ren­dal­nym sys­te­mem wewnętrznych płatności.

Na razie pro­dukcja Ubisoftu dostępna jest na Androida i iOS-a, lecz na ofic­jal­nym fran­cuskim fanpage’u Assassin’s Creeda pojaw­iła się infor­ma­cja, że gra trafi wkrótce na plat­formę Win­dows Phone. Niestety, nie wiadomo, kiedy to ma nastąpić.

Assassin’s Creed: Pirates — Android

Assassin’s Creed: Pirates — iOS

Ciekawe? Podziel się!