asasyn

Assassin’s Creed: Pirates to pierwsza mobilna odsłona serii znanej z konsol i pecetów. Już teraz można w nią grać na urządzeniach z iOS-em i Androidem, a wkrótce ma nadejść także na Windows Phone.

Assassin’s Creed: Pirates swoją fabułą i miejscem akcji nawiązuje do niedawno wydanego Assassin’s Creed IV: Black Flag. Wcielamy się tu w niejakiego Alonzo Batilię, który jest niedoświadczonym piratem marzącym o zostaniu postrachem całego Morza Karaibskiego. Realizacja jego celu będzie możliwa poprzez wykonywanie wielu misji, uczestniczenia w bitwach morskich czy rozbudowywaniu swego okrętu.

 

 
Gra ze strony technicznej prezentuje się obiecująco. Grafika prezentuje się naprawdę ładnie i na razie nie słyszałem o tym, by gra sprawiała problemy związane z płynnością działania lub crashowaniem się.

Aby zagrać w Assassin’s Creed: Pirates trzeba najpierw grę kupić. A do tanich ona nie należy, bo kosztuje prawie 19 zł. To całkiem sporo jak na grę przeznaczoną na platformy mobilne, lecz myślę, że lepiej wydać pieniądze raz niż potem użerać się z horrendalnym systemem wewnętrznych płatności.

Na razie produkcja Ubisoftu dostępna jest na Androida i iOS-a, lecz na oficjalnym francuskim fanpage’u Assassin’s Creeda pojawiła się informacja, że gra trafi wkrótce na platformę Windows Phone. Niestety, nie wiadomo, kiedy to ma nastąpić.

Assassin’s Creed: Pirates – Android

Assassin’s Creed: Pirates – iOS

Be Sociable, Share!