KitKat-Android-edition-001

Jak zmienił się podział Androida po nadejściu KitKata? Czy ziemia się zatrzęsła i nastał nowy porządek w świecie Zielonych Robotów? Nic z tych rzeczy – KitKat uzyskał jedynie nieco ponad 1% całościowego udziału.

ststsy

Android w wersji KitKat pojawił się powszechnie (no OK, powszechnie to za duże słowo – tak wiem 😉 ) na smartfonach z Androidem w ubiegłym miesiącu. To oznacza, że na pewno spowoduje przetasowanie w procentowym udziale poszczególnych wersji tego systemu. Naprawdę?

Cóż – kiedyś na pewno. Problem w tym, że takie akcje nie dzieją się natychmiastowo. Android 4.4 KitKat potrzebuje czasu i większej dostępności za sprawą wydawania odpowiednich aktualizacji przez producentów smartfonów, aby móc zawojować świat.

upsasa

KitKat zainstalowany jest obecnie jedynie na 1,1% wszystkich Androidów. Sytuacja pozostałych wersji prezentuje się bardzo podobnie do tej z poprzedniego miesiąca. Jedynie Android 4.3 Jelly Bean zyskał niecałe 2 punkty procentowe, natomiast nieco ponad 2 stracił poczciwy Gingerbread, przez co nie znajduje się on nawet na jednej czwartej wszystkich smartfonów/tabletów.

Via

Ciekawe? Podziel się!