t4t

Pre­miera Nokii Lumia 929 ma ponoć odbyć się jeszcze w tym roku. Jej nie­ofic­jalną specy­fikację znamy już teraz, a w sieci pojaw­iło się kole­jne zdję­cie (widoczne powyżej), na którym możemy ją oglądać.

O Nokii Lumia 929 mogliśmy się dowiedzieć jeszcze przed kon­fer­encją Nokii, na której to została pokazana Lumia 1520. Spodziewal­iśmy się, że równole­gle zostanie zaprezen­towana Lumia 929, lecz tak się nie stało. Od tego czasu wiado­mości na jej temat przez długo nie nad­chodz­iły i Inter­net jakby o niej zapom­niał. Ciszę na jej temat prz­er­wał pewien Inter­nauta z forum WPCentral.com o nicku Falorin pub­liku­jąc fotkę przed­staw­ia­jącą ten telefon.

Choć zdję­cie nie jest dobrej jakości, już teraz stwierdzam, że smart­fon wygląda ele­gancko i będzie jedną z ład­niejszych Lumii. Ramka inspirowana iPhonami, biały kolor, płaski tył i niewys­ta­jący obiek­tyw robią dobre wrażenie.

lumia929white560px (1)

Jedno z wcześniejszych zdjęć

Specy­fikacja ma się przed­staw­iać niemal iden­ty­cznie, jak w przy­padku Lumii 1520. Niemal, gdyż jedyną zauważoną przeze mnie różnicą jest mniejsza przekątna ekranu — zami­ast 6″ będzie to 5″. Jego rozdziel­czość to dalej FullHD. Oczy­wiś­cie, nie zabraknie pro­ce­sora Snap­dragon 800, 2 GB RAM-u i aparatu Pure­View 20 Mpix.

Lumia 929 ma wejść do sprzedaży już w grud­niu. Niestety, trafi jedynie do amerykańskiej sieci Ver­i­zon i tym samym możemy zapom­nieć o tym, że kupimy ją w Polsce.

Via

Ciekawe? Podziel się!